Halloween gone wrong: Největší kostýmové faily

Od „krvavých karamelek“, přes plastová čarodějnická košťata až po make-up sady slibující „ten nejděsivější zombie look“, regály kamenných i internetových obchodů v posledních týdnech zaplavilo nepřeberné množství „strašidelného“ sortimentu. Náhlý společenský zájem o vše ponuré, hrůzné a duchů-plné nasvědčuje jedinému – je tu Halloween!

Ačkoli oslavy „Předvečera Všech svatých“ nejvíce cloumají Amerikou, svátek se dokázal vkrást také do srdce nejednoho Čecha či Slováka. Koneckonců, kdy jindy se člověku naskytne lepší příležitost vyřezat si dýni nebo dvě (nebo dvacet), zorganizovat maraton filmů Tima Burtona či nasednout do tramvaje převlečený za Draculu (natož v ní potkat druhého).

Právě kostýmy jsou patrně nejikoničtějším, a zároveň nejošemetnějším aspektem celého svátku. Stačí krok vedle, a František z Kouzelné školky může připomínat Jokera…

Proto, zatímco se nám v e-mailových schránkách hromadí pozvánky na jednu kostýmovou party za druhou, pojďme se podívat na pár odstrašujících příkladů aneb když halloweenské převleky nejsou hrůzné, ale hrozné.

 

Dipsy, jsi v pořádku?


Zdroj: Loupak.cz

Teletubbies jsou sice určeni těm nejmenším, doufáme však, že tento kostým Dipsyho zůstal dětem bezpečně vzdálen.

Jak praví klasik – nápad dobrý, provedení pokulhává a výsledek se stane pravidelným tématem vašich terapií. Anebo zadání znělo „Teletubbies na odvykačce“?

 

Cukrová vata (asi)

 
Zdroj: boredpanda.com

Umět si ušít vlastní halloweenský kostým je obdivuhodné. Opakujeme – UMĚT si ušít.

Nevinný záměr jít koledovat převlečená za svou nejoblíbenější sladkost – cukrovou vatu – se této nebohé slečně mírně vymknul z ruky, a skončila tak někde mezi sežvýkanou žvýkačkou a pokémonem Ditto. Ale snaha se cení!  

 

Noční můra před Vánoci (doslova)


Zdroj: boredpanda.com

Tatínek chtěl dětem udělat radost převlekem za Jacka Skellingtona z Ukradených Vánoc Tima Burtona. No, jak to říct – radost určitě měly!

Snad si alespoň vršek nechal, zkrácená saka letos letí…

 

Mami, co je špatně s tím jednorožcem? 


Zdroj: BuzzFeed

Roh jednorožce prý dokáže vyléčit jakoukoli nemoc, neutralizovat sebesilnější jed, a dokonce zvrátit stárnutí. Rohu tohoto jednorožce bychom ovšem moc nevěřili…

Hledáte-li tipy, jak ztvárnit jedno z nejdůstojnějších fantazijních zvířat naprosto nedůstojně, „čepička“ výše je správnou investicí. Pokud je ale, jak předpokládáme, vaší vizí spíše My Little Pony, ruce pryč!

 

Kleopatra, Caesar a extra porce dresinku


Zdroj: boredpanda.com

Jestli letošní Halloween plánujete párový kostým, ujistěte se, že si obě strany správně – nebo přinejmenším stejně – vyložily smluvený koncept. Je totiž možné, že vaší Kleopatře bude společníka dělat Caesar salát…

 

Pennywise z Wishe


Zdroj: boredpanda.com

Víme, co si myslíte – „To“ by bylo mnohonásobně děsivější, kdyby v něm účinkoval tenhle Pennywise.

Co dodat, méně je někdy více, a spíše než z AliExpressu nebo Wishe objednávat celotělový trikot s potiskem obličeje proslulého hororového klauna, stačila by trocha bílého pudru, několik tahů červenou rtěnkou a pár kapek gelu do vlasů. Vyvarujete se tak riziku, že váš kostým bude hororový ze zcela špatných důvodů.

 

Zombifikovaný účetní


Zdroj: boredpanda.com

Toto není ilustrační snímek k zanedbávání dětské péče, ale upřímná snaha jedné tety vytvořit svému synovci kostým snů…

Fotografie obletěla internet s komentářem: „Chtěla jsem svého synovce převléct za zombíka, ale nakonec vypadá jako unavený účetní.“

Ups!

 

Justin dnes není ve své kůži


Zdroj: New York Post

Je to tak, halloweenské kostýmové faily se nevyhnou ani celebritám. Ukázkovým příkladem toho, že bezedný šatník ani přístup ke špičkovým vizážistům není zárukou úspěchu, se v roce 2010 stal Dwyane Wade. Profesionální hráč NBA tehdy oblékl kravatu, na hlavu nasadil buřinku a na obličej naplácal půl kila bílého make-upu ve snaze udělat ze sebe Justina Timberlaka.

Bohužel, výsledný look spíše než obdiv vyvolává nepochopení – proč jsou jeho bradka, řasy a obočí žluté? Patřila použitá paruka původně Winifred z filmu Hokus Pokus? A zvolil si převlek basketbalista dobrovolně, nebo ho někdo přinutil?


Nejkrásnější dívka v oceánu?Zdroj: Twitter

Pokud si vzpomínáme správně, Ariel si vidličkou česala své vlasy, nikoli vousy. A přestože ji fascinovala nejrůznější lidská „udělátka“, plechovka s pivem se do rukou Disney princezny příliš nehodí.  

Tato „malá“ mořská víla by princi Ericovi do oka nejspíš nepadla, a scéna, kdy při zpěvu titulní písně „Part of Your World“ na kameni vypne – chlupatou – hruď, by rázem nabyla na poněkud jiné atmosféře... 

Dotyčnému ovšem nelze upřít body za odvahu!  


Milé čtenářky, milí čtenáři, snad jsme vás dnešním článkem pobavili a co nejméně traumatizovali. Pokud se bojíte, abyste si jako naše „hvězdná pěchota“ výše o Halloweenu neutrhli ostudu, zavítejte na instagramový profil Beauty Manifesto! Čeká tam na vás série názorných tutoriálů, jak na jednoduchý, rychlý a šik „spooky“ make-up. Těšíme se na vaše výtvory!

Halloween jako z fimu Tima Burtona vám přeje tým Manifesto!

Vojtěch Slíva, Blog Writer, Copywriter
Jsem od přírody perfekcionista. Kdykoli odstavec k odstavci sedne, slova se ladně uspořádají do vět a fráze získají ten správný zvuk, jsem v sedmém nebi. V článcích kombinuji vlastní zkušenost s autentickými poznatky jiných, zjišťuji, prověřuji, ale především – nechávám se unést kouzelnou rozmanitostí (nejen) beauty světa! Doufám, že má radost z psaní ve vás vyvolá obdobnou radost z četby.