Jak přijet na dovolenou již opálená?

Jak přijet na dovolenou již opálená a jak kombinovat falešné opálení s tím od sluníčka? 

Nejlepší recept jak odstartovat dovolenou, je přijet tam již nádherně bronzově opálená. Nejenže se budete cítit hned sebevědoměji, ale navíc budete mít více času na popíjení koktejlů. Jak ale funguje falešné opálení s tím od slunce a jak to nejlépe zkombinovat?

Připravili jsme pro vás návod a pár tipů jak na to!

 

Aplikace „těsně před dovolenou“

Správná příprava pokožky před nanesením samoopalovacích přípravků je opravdu jedna z nejdůležitějších částí samoopalovací procedury, zvláště pokud si přejete mít dokonalé opálení pro příjezd na dovolenou.

A jak nejlépe pokožku připravit? Ve zkratce: peeling celého těla + holení a depilace  = 24 hodin před aplikací samoopalovacích přípravků.

Dejme si konkrétní příklad jak by harmonogram pro samoopalovací proceduru před odjezdem na dovolenou mohl vypadat:

Copy of Copy of Copy of Copy of Samoopalovací produkty na rok zdarma - úvod3

 

Opalovací přípravky s SPF a bez obsahu oleje

Nenechte se zlákat nádherným opálením od samoopalovacích přípravků a VŽDY používejte opalovací krémy s obsahem SPF – čím vyšší ochranný faktor tím lépe. Samoopalovací přípravky na tělo nebrání běžnému opalování sluncem, takže se budete opalovat úplně stejně jako kdybyste žádný samoopalovací přípravek na sobě neměli! Vhodné je také zvolit opalovací přípravek bez obsahu oleje, protože olejové částice rozloží samoopalovací složky DHA a falešné opálení se tedy rychleji vymyje.

Doporučujeme používat voděodolné opalovací krémy s ochranným faktorem SPF.

 

Krátké sprchování a jemný ručník

Dlouhé koupání jak v moři tak v bazénu pokožku vysušuje a tudíž i napomáhá rychlejšímu vymývaní samoopalovacích přípravků z kůže. Jak tomu ale můžete minimálně pomoci je: omezit horké a dlouhé sprchy a jemně pokožku osušit ručníkem.

Úplně nejlepší jsou rychlé a studené sprchy, které navíc uzavírají póry a zamezují tak černým tečkám, ale můžete zvolit i vlažnou sprchu. Nicméně raději se vyhněte dlouhému sprchování v horké vodě, které pokožku vysušuje a odstraňuje falešné opálení. Při osušování pokožky použijte jemný ručník a zbytečně nedřete.

 

Hydratace pokožky jako klíč k úspěchu

Hydratujte, hydratujte a ještě jednou hydratujte. Slunce, dlouhé koupání ve vodě a vysoké teploty, to vše pokožku vysušuje. Je tedy nutné ji hydratovat alespoň jedenkrát denně. Nejenže se tedy během dne budete mazat opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF, ale také večer pokožce dodejte speciální péči a namažte se hydratačním krémem. Prodloužíte si tak nejen falešné opálení ale i běžné opálení slunce, protože se vaše pokožka nebude zbytečně loupat.

Doporučujeme náš SOSU hydratační tělový krém Post Party, který obsahuje pečlivě vybrané ingredience milujících pokožku včetně certifikovaného organického kokosového extraktu, pro každodenní hydrataci pokožky. Navíc se rychle vstřebá a nádherně voní!

 

TIP navíc: Pokud si rychle přejete docílit tmavého opálení, například na romantickou večeři, tak sáhněte po našem Instantním bronzeru Body Tune! Zasychá okamžitě, takže budete nádherně opálená doslova do několika minut.