Můžou se mnou samoopalovací přípravky na dovolenou?

Dovolenková sezóna je tu, čas zamířit do teplých krajin! Věříme, že hlas mexických kytar, šum karibských vln či vůně italských vín zlákala mnohé z vás, a možná se právě teď sluníte na pláži s Piña Coladou v ruce. Než si půjdete pro další, věnujte pár minut dnešnímu článku – povíme si totiž právě o sluníčku a moři, respektive zdali si rozumí se samoopalovacími přípravky.

Dozvíte se řadu užitečných tipů, jak si po celý čas dovolené zachovat perfektní, zlatoskvoucí opálení a pokožku zároveň udržet zdravou. Vše otestováno „na vlastní kůži“!

 

Nejprve si zodpovězme jeden z nejčastějších – a koneckonců nejzásadnějších – dotazů:

Mohu kombinovat samoopalovací kosmetiku s přirozeným opálením?

Přiznejme si, je pošetilé rezervovat si dvoutýdenní pobyt na Mallorce a předpokládat, že se nám sluneční paprsky jakoby zázrakem vyhnou, ba naopak – pro mnohé jsou opalovací siesty na plážových lehátkách tou nejoblíbenější dovolenkovou kratochvílí. Je-li řeč právě o vás, přinášíme dobré zprávy!

Samoopalovací přípravky NEMAJÍ žádný vliv na schopnost vaší kůže opálit se, a tak se může stát, že odjedete ještě o několik odstínů tmavší, než jste dorazili.

Jak je to možné, ptáte se? Díky dihydroxyacetonu (DHA), cukru obsaženém v každém kvalitním samoopalovacím produktu. Na rozdíl od škodlivého ultrafialového záření, které pochází ze slunce a proniká až do nejhlubších vrstev lidské pokožky (více se dočtete ve článku Cesta ke zdravé pleti a důležitost SPF), působí dihydroxyaceton pouze na jejím povrchu. Právě proto je – a spolu s ním i veškerá samoopalovací kosmetika – mnohonásobně šetrnější než samo sluneční záření, jež automaticky znamená jisté „zranění“ kůže.

 

V souvislosti s výše uvedenými informacemi možná některým z vás v hlavě vyvstává otázka:

Jak je to s SPF?

Je třeba používat ochranné opalovací krémy, když mám na sobě samoopalovací přípravek?

Jednoduše – ANO! Samoopalovací produkty sice nestojí v cestě běžnému opálení, ale ani spálení, a obecně vaší pleti neposkytují jakoukoli SPF ochranu. A tudíž – bez ohledu na to, jestli se právě vyhříváte na českém, slovenském nebo španělském slunci – dbejte, abyste byli neustále namazáni opalovacím krémem s co nejvyšším ochranným faktorem a během nejintenzivnějších, zejména poledních výhní se zdržovali ve stínu.

Pozor! Vždy raději sáhněte po opalovacím přípravku bez obsahuje oleje. Olejové částice rychleji rozpouští složky DHA v samoopalovací kosmetice, a falešné opálení tak vybledne dříve, než by bylo nutné.

 

Mohu se po natření samoopalovacího produktu koupat v moři?

Dovádění ve vlnách, potápění se za korály i plavecké závody k bójkám jsou samozřejmě povoleny, všeho ale s mírou! Moře v sobě skýtá dvě drobná nebezpečí – slanost a v letních měsících zpravidla také teplotu.

Čím teplejší voda je, tím více naši pleť vysušuje a napomáhá procesu exfoliace neboli odumírání starých kožních buněk, a tedy i postupné deaktivace samoopalovacích produktů. Takřka totožný efekt má mořská sůl, kterou lze považovat za slabší, přírodní alternativu peelingu – ten je sice naprosto klíčový pro přirozenou regeneraci pokožky, naproti mu však chodíme vždy PŘED nanesením samoopalovacího přípravku, NIKOLI PO. (více se dočtete v článku Jak na dlouhotrvající opálení)

Ze zmíněných důvodů vám pro jistotu doporučujeme vyvarovat se příliš dlouhým koupelím – a to jak v moři, tak ve vaně či bazénu – a omezit tím čas strávený v horké, slané, popřípadě chlorované vodě. Ve výsledku však hrozí nanejvýš mírné zkrácení životnosti vašeho opálení.

Závěrem, jakmile lázeň opustíte, k usušení použijte co nejjemnější ručník a tělo i obličej utírejte něžně, opatrně a s láskou, kterou si zaslouží.

Uposlechnete-li těchto pár prostých rad, dostane se vám toho nejlepšího z obou světů. Zlatavá, exotická vizáž vás bude dlouho následovat na každém kroku – i vstříc vodním radovánkám!   

 

Poslední z dotazů, který dnes vzneseme, zní:

Vyplatí se absolvovat dovolenou opálená/ý pomocí samoopalovacího produktu?  

Za nás rozhodně ano! Od samého začátku se budete cítit svěže, sexy a sebevědomě!

Samoopalovací produkt ideálně aplikujte jeden až dva dny před odjezdem na dovolenou a v jejím průběhu svou pleť každodenně hydratujte příslušným přípravkem. Jak rádi říkáme – s hydratací nejdál dojdeš! I proto bychom rádi upozornili na náš nový hydratační olej Born To Shine, který pokožku zanechá nejen vyživenou, ale také zářící. Po nanesení se budete třpytit jako řecká bohyně či bůh!
                                                         


Milé čtenářky, milí čtenáři, nezbývá než popřát vám krásné a oslnivé léto! Budeme nadšení, pokud vás naše produkty budou moci doprovázet na toulkách světem, a společně tak navštívíme stovky měst, pláží i koktejl barů! Brzy napočtenou!Za Tým beautymanifesto.cz, Vojtěch Slíva