Samoopalovací přípravky a muži – ano/ne? A jak?

Pánové, léto je dávno pryč a s ním i poslední stopy po svěží, zlatavě zbarvené plážové vizáži. Stýská se vám? Přemýšlíte, jak kůži opět dodat na nádechu exotiky, ale váháte, jestli jsou samoopalovací přípravky v mužském světe vůbec přípustné? Jste na správné adrese! V tomto článku si vyjmenujeme důvody, proč jako muž říct ano opálení i netradiční cestou. Zároveň vám poskytneme návod pro výběr správného produktu a vysvětlíme, jak postupovat při jeho aplikaci.

 

Jsou samoopalovací přípravky vhodné i pro muže?

Odpověď je jednoznačná – zajisté! Naše produkty rozhodně nejsou určeny pouze ženám a pravý muž 21. století dbá o svůj vzhled. Nejen, že opálená kůže oproti bledé symbolizuje zdraví a vitalitu, ale také je všeobecně vnímána jako atraktivnější. V zimních měsících, kdy jedinou nadějí na přirozené opálení je cesta do teplých krajin, představují samoopalovací produkty tu nejjednodušší a k zdraví nejšetrnější alternativu.

Obdobného názoru je i řada mužských sex-symbolů z oblasti šoubyznysu. George Clooney, Bradley Cooper, Leonardo DiCaprio, ti všichni a mnoho dalších propadli kouzlu opálení za jakéhokoli ročního období. A jak víme, přízeň dam je jim nakloněna.

Potřebujete-li silnější ujištění, vzpomeňme na šampiony kulturistiky, kteří si běžně aplikují samoopalovací krémy a spreje pro zvýraznění svalové hmoty. Opálení může postavu i zeštíhlit, nemluvě o přitažlivě sytém odstínu, jehož při správném zacházení se samoopalovacím produktem vaše pleť i tělo dosáhne. Jak na to? Prozradíme!

 

Který přípravek vybrat?

  • Tělo:

Obzvláště začátečníkům doporučujeme sáhnout po přípravku, který disponuje třemi základními vlastnostmi:

  1. Jeho součástí je vodicí barva – ta zajistí, že ihned uvidíte, kam jste produkt nanesli, případně jaká místa zůstala vynechaná. Automaticky se tak vyvarujete šmouhám.
  2. Je rychleschnoucí neboli rychle se vsakuje do pokožky, a neobtiskne se tudíž na povrchy ve vaší blízkosti.
  3. Je vhodný pro všechny typy pokožky. 

Právě takovým produktem na tělo je například SOSU Dripping Gold - Samoopalovací pěna. Dostupná je navíc ve třech odstínech: Medium, Dark a Ultra Dark, takže si odstín opálení můžete sami přizpůsobit.

  • Obličej:

Zde navrhujeme spíše Samoopalovací mlhu, která sice vodicí barvu neobsahuje, ale po nastříkání ji lze bez námahy rozetřít pomocí Kabuki štětce.

Kabuki štětec je pro mužské zákazníky obecně velmi vhodný doplněk, jelikož umožňuje bezchybné rozetření samoopalovacího produktu v oblasti vousů.

TIP: Pánové, pro dosažení těch nejlepších výsledků se ještě před aplikací mlhy důkladně oholte. Přípravky totiž občas mají tendenci usazovat se u kořínků chloupků. Pokud bude vaše pleť oholená a samoopalovací mlhu rovnoměrně rozetřete Kabuki štětcem, na druhý den se můžete těšit ze špičkově opáleného obličeje.

Abyste se vyhnuli nepřirozeně působícímu, příliš tmavému opálení, zprvu raději volte odstíny světlejší. Ztmavit se dá vždy a velmi snadno – zkrátka na tvář či tělo nanesete více vrstev vybraného přípravku. Musíme také dodat, že současný mráz vám hraje do karet. Je jako dělaný pro malé i větší experimenty se samoopalovacími produkty, protože kdyby se náhodou některý nevyvedl, spolehlivě vše schováte pod svetr nebo do šály. A než roztaje sníh, máte natrénováno! Ještě než se na to vrhnete, pojďme si společně připomenout základní pravidla zacházení se samoopalovacími přípravky.

 

Základní pravidla samoopalování

  • Samoopalovací přípravky ideálně aplikujte večer a nechte vstřebat přes noc.
  • Během působení samoopalovacího přípravku se vyhněte vodě! Pokud kůže přijde během působení do kontaktu s vodou, opálení se na daném místě smyje.
  • Samoopalovací přípravky s vodicí barvou vždy nanášejte pomocí Nanášecí rukavice – ta produkt dokonale rozetře a uchrání vaše ruce před zabarvením.
  • Holení či pleťový peeling vykonávejte před aplikací samoopalovacího přípravku.
  • Opálení vydrží zpravidla 7–10 dní, poté je třeba jeho zbytky smýt pomocí Peelingové rukavice. Následně můžete opálení obnovit.

V případě jakýchkoli nejasností bez váhání napište naší Monče na: info@beautymanifesto.cz nebo navštivte ostatní články na našem blogu. Najdete v nich řadu užitečných informací pro každého uživatele samoopalovacích produktů bez ohledu na pohlaví.

 

Za Tým beautymanifesto.cz, Vojtěch Slíva