Druhy samoopalovacích přípravků

Jaké existují druhy samoopalovacích přípravků? Které se musí natírat rukavicí a které se naopak můžou natírat rukou? Některý přípravek mi vydrží týden ale jiný je jednorázový, jak se v tom vyznat? Na tyto všechny otázky a mnoho dalších, jsme odpověděli v tomto článku. 

Ve všeobecnosti se samoopalovací přípravky, začaly rozdělovat do tří skupin: 

  • Klasické opálení v angličtině Self tan 
  • Okamžité opálení v angličtině Instant tan
  • Postupné opálení v angličtině Gradual tan

Pojďme se podrobněji podívat na každý druh přípravku zvlášť.

1) Klasické opálení (Self tan)

Produkty spadající do skupiny "Klasických samoopalovacích přípravků" ať už v podobě pěny, krému nebo samoopalovacích vodiček, obsahují vodicí barvu, díky které vidíte kam jste produkt nanesly. Tím zamezíte riziku, že byste nějaké místo na těle vynechali. 

Jelikož vodicí barva, barví okamžitě, musí se tyto přípravky nanášet pomocí nanášecí rukavice. Tím zajistíte, že se vaše ruce nezabarví a přípravek se navíc díky rukavici rozetře rovnoměrně a dokonale po celém těle. Na konci samoopalovací procedury si sundáte rukavici a ruce i nárty natřete pomocí kabuki štětce. Ten se díky hustě osázeným vláknům dostane do každého záhybu a opálení tak bude vypadat přirozeně. Nezapomeňte na ruce použít už jen malé množství pěny/krému, jelikož na vrásčitější kůži to chytá více. 

Výsledek opálení se dostaví za 6-8 hodin působení. Nenechte se zmást okamžitým opálení od vodicí barvy, protože to je pouze barva, která se po 6-8 hodinách působení pod vodou smyje a až pod tím se skrývá to pravé opálení, které vám vydrží až 4-7 dní. Po dobu působení doporučujeme použít volné tmavé oblečení, jelikož vodicí barva se po dobu působení může chytnout i na oblečení (vše však vždy vyperete). Jakmile se ale vodicí barva po prvním sprchování smyje, můžete se znova obléct do jakéhokoli oblečení chcete! 

 

 2) Okamžité opálení (Instant tan)

Opálení, které si doslova natřete a můžete ihned vyrazit! Okamžité opálení, která máte do jedné minuty, vám dodají instantní bronzery. Obsahují vodicí okamžitou barvu, která také ihned zasychá, a proto doporučujeme bronzery rozmazávat opravdu rychle.

Jelikož je barva okamžitá, musí se natírat pomocí rukavice nebo kabuki štětce abyste si uchránily dlaně před zabarvením. Vrchy dlaní si pak na konci namažete pomocí kabuki štětce. 

Ano výsledek máte ihned! Na pokožce dobře zasychá a na oblečení se zpravidla nechytá, jen v případě vynaložení velké fyzické aktivity (tzn. nedávejte si ho předtím, než půjdete na trénink, ale po tréninku), ale nebojte, vidět to nebude a vše bez problémů vyperete. Je skvělé mít tento produkt vždy po ruce, protože občas přijdou ty neočekávané události kam se musíte rychle nachystat a pomocí bronzeru si můžete dodat opálení do minuty a ihned vyrazit!

 

 


3) Postupné opálení (Gradual Tan) 

 Opálení, které graduje a proto i ten anglický název Gradual Tan. Na rozdíl, od předešle popsaných přípravků, tento samoopalovací krém je zcela bezbarvý a zároveň bez jakékoli vůně, vhodný je tedy i na citlivou pokožku. Ano, nevidíte přesně kam jste ho natřeli, nicméně jeho složení je tak hydratační, že se opálení do pokožky zcela rozpije, určitě ho však rozmazávejte precizně.

Jeho odstín je lehký a proto si opálení vytváříte postupně. Můžete ho nanést i dva až tři dny za sebou abyste dosáhli požadovaného odstínu a poté udržovat. Nanášet ho můžete rukou jako normální hydratační krém, nezapomeňte si však ruce po aplikaci pořádně umýt aby se vám neobarvili také. Pokud preferujete aplikaci pomocí nanášecí rukavice, můžete ji k natření samozřejmě použít. Hřbety rukou si vždy na konci natřete pomocí kabuki štětce. 

Krém můžete nanést přes den i na noc a opálení máte již za 4 až 6 hodin, mezitím se vyhněte jakémukoli kontaktu s vodou. Výdrž opálení je ve všeobecnosti 4 až 7 dní, záleží jak často ho budete znova aplikovat a tím opálení prodlužovat více dní. Výhodou tohoto samoopalovacího krému je, že vaše pokožku bude nejen nádherně a přirozeně opálená, ale také i vysoce hydratovaná.


Postupné opálení

 

Věříme, že jsme vám samoopalovací kategorii zase více objasnili a ušetřili tak spousty hledání různých článků na Googlu.
Díky široké škále produktů, kterou nabízíme, si můžete vybrat ten vhodný samoopalovací produkt přímo na míru. Můžete mít doma všechny tři druhy produktů a střídat je podle událostí a nálady nebo si stále dokola aplikovat svého favorita. Ale to jeden nikdy neví, dokud to na vlastní kůži (a to doslova) nevyzkouší.... :-)